Červnové novinky ze světa únikovek

Červnové novinky ze světa únikovek

Máme pro vás celkem tři zprávy ze světa únikovek. Špatná zpráva je o tom, co si už nikdy nezahrajeme. Dobrá zpráva je o tom, co si ještě zahrajeme a o čem je tedy ta třetí výborná zpráva?

Špatná zpráva

Znáte to, bavíte se s kamarády a vzpomínáte na únikové hry, které jste si zahráli ještě, než nás virus zavřel doma. "Jak jen se to jmenovalo? Bylo to někde u náměstí. U té skříně jsme se fakt zasekli, ale dali jsme to jen tak tak i bez nápovědy! A ty efekty! No víš ne?" Tak rychle na internet. Jenže ouha. Stránky hry už dávno nefungují, společnosti, které hru prodávaly, ji také stáhly z nabídky, takže vzpomínky jsou ty tam. Naštěstí v našem katalogu her najdete i ukončené hry. Však se podívejte u nás na fotky ze hry a spoustu kvízů si hned vybavíte.

A jaké hry například nedávno skončily? Hodně toho končilo v Praze, takže už si nikdy nezahrajeme Sirotčinec a Virus X od Escape Mystery, Faust z Enigma Prague nebo Tajemství velkého magistra od Quest Advanture. Výpověď z nájmu také uzavřela dveře do originálního pojetí úniku Party exit 1420 od stejnojmenné společnosti. A mimochodem na této únikovce bylo zajímavé to, že byla spojená s konzumací piva a vína.

Dobrá zpráva

Někdy se ovšem poštěstí a únikovky nekončí jen na fotkách. Občas se stane, že ty stejné hry dostaly druhou šanci na život a najdete je jako převzaté u jiného provozovatele. Například pražské Vězení a Místo činu od Getaway převzali v EscapePoint nebo brněnskou hru Precrime převzala společnost BrainFAQ.

A jaká je ta výborná zpráva?

Na to, že je to výborná zpráva, začneme trochu pateticky – „Konec znamená nový začátek“. Někdy může ukončená hra uvolnit prostor pro novou, zábavnější, technicky lepší únikovku. Stejně jako filmový scénáristé jdou krůček po krůčku k poutavějším výsledkům a promyšlenějším zápletkám, tak i tvůrci únikovek nezahálí a makají pro nás na lepších místnostech, originálních úkolech a rekvizitách. Přeci nechceme dokola hrát únikovku inspirovanou „Saw“. Přesně tak to udělali i v Nitru Adamova nebo Únikáři v České Lípě. Zavřeli okoukané hry a otevřeli nové naleštěné. Ku prospěchu je to samozřejmě i pro místní hráče. Do menších měst se prostě nevejde tolik únikovek jako do Prahy či Brna ale popularita escape games roste a to všude. A zkuste si unikat dvakrát, nedejbože snad vícekrát ze stejné hry… kouzlo je ztraceno a ani rekordní čas úniku opravdického hráče neuspokojí.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním souborů cookies. Více informací