info@4exit.cz Únikové hry v ČR

Vyhledávání

Hodnocení 4Exit (4.8)
Hodnocení hráčů (5 / 1 recenzí)

Zvláštní škola - případ zmizelých

Od společnosti Lost exit

Tajemství Zvláštní školy čeká na své odhalení! Odvážíte se vstoupit do budovy Zvláštní školy a vyřešit její záhadu? Staňte se týmem detektivů a přineste důkaz o tom, co se v ní v osudný den před více než 60 lety odehrálo! Na malém pahorku v podhorské vísce Malá Lhota stála budova školy, kde se kdysi proháněly děti z vesnice. Omítka oprýskaná a zabedněná okna bránila náhodným kolemjdoucím, aby se p...

od 1 350 Kč
Město: Praha

Cena a počet hráčů

2 hráči

1350 Kč

3-4 hráči

1690 Kč

5-6 hráčů

1950 Kč

Hrací časy

PO-ČT 10:45 - 23:15
SO 10:45 - 22:25
NE 9:30 - 13:40

Tajemství Zvláštní školy čeká na své odhalení!

Odvážíte se vstoupit do budovy Zvláštní školy a vyřešit její záhadu? Staňte se týmem detektivů a přineste důkaz o tom, co se v ní v osudný den před více než 60 lety odehrálo!

Na malém pahorku v podhorské vísce Malá Lhota stála budova školy, kde se kdysi proháněly děti z vesnice. Omítka oprýskaná a zabedněná okna bránila náhodným kolemjdoucím, aby se podívali dovnitř. V malé třídě, kam se neprodere žádný sluneční paprsek, se ještě dnes tísní tři řady lavic, učitelský stůl, tabule, počítadlo a velká skříň.
Kdekoliv jinde by podobnou školu zrušili, ale v Malé Lhotě stojí pořád a jako němý svědek připomíná tu osudnou událost z roku 1958. Říká se jí zvláštní škola. Ne snad proto, že by zde kdysi vzdělávali mládež vyžadující zvláštní péči, jak tehdy úřady nezvladatelné děti označovaly, ale proto, že na každého působila jako místo, které bylo zvláštní svou minulostí.

O vzdělávání žáků se tehdy starala Nora Pátková. Třicetiletá rázná žena, absolventka učitelského ústavu v Kroměříži, o níž vlastně nikdo ani nevěděl, proč sem právě ona v létě 1948 přišla. Dětem se do té doby věnovala Alžběta Ruppertová a její manžel. Nebylo však žádoucí, aby nadále učili. Pan Ruppert se stal školníkem a zemřel na infarkt v roce 1952. Alžběta vinila všechny okolo, že mu ublížili a mohli za jeho předčasný odchod. Aby si udržela malý byt ve školní budově, převzala jeho práci a věnovala se úklidu a údržbě školy, což se jí příliš nelíbilo.

Hned den po Velikonocích ve škole panovalo ticho. Byl 8. duben 1958 a ve třídě nebyla ani noha. Jen docházková kniha na učitelském stolku prozrazovala, že přišly všechny děti. V úhledně psaném sloupku stála jména: Josefína Plánková, Jan Čermák, Terezie Krondlová, Františka Joštová, Bedřich Lončák a Růžena Hornová…

Město Praha
Prostory Vnitřní
Lineárnost hry Nelineární
Mechanismy hry Se zámky
Hrací doba 80 minut
Žánr hry Detektivní
Historická
Obtížnost (5 / 5)
Hlavolamy (5 / 5)
Místnost (4.5 / 5)
Délka 80 minut
Vhodná pro začátečníky Ne
Pro děti bez doprovodu dospělé osoby od 15 let
Pro děti v doprovodu dospělé osoby od 12 let

Počet recenzí 1

 • avatar
  Peťas
  02.04.2024
  Doporučení jít hrát hru
  Obtížnost
  Hlavolamy
  Místnost

  Jako vrátit se do dětských let. Prostředí jak z obecné školy. Prostě pecka. Hráli jsme dva a hodně nás překvapilo, že hra má nastavitelnou úroveň pro víc hráčů. Doporučuji, v Praze tento počin patří k těm lepším!

Napište svoji recenzi hry

Doporučení jít hrát hru
Obtížnost
Hlavolamy
Místnost
Počet odehraných her

Vámi poskytnuté údaje pracováváme pouze za účelem zveřejnění recenze. Více informací se dočtete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.

Místo konání hry

Kontakty

Rezervování hry lostexit.cz
Adresa Korunní 859/18, Praha 2
Telefon +420 773 996 820

Další hry provozovatele