Vnitřní Hra se odehrává ve vnitřních prostorách.

Detektivní Vžijete se do role detektivů.

Historická Výlet do minulosti.

Nelineární Při hře lze v jeden okamžik řešit více hádanek najednou. Hádanky na sebe nenavazují, což je těžší varianta hry.

Zámečková Ve hře jsou většinou zastoupené mechanické zámky otevírané pomocí klíčů a luštěných kódů.

S rodiči +12 Účast mladších dětí i za doprovodu dospělé osoby je na zvážení rodičů a dohodě s provozovatelem únikové hry.

Děti +15 Účast mladších dětí bez doprovdodu dospělé osoby je na zvážení rodičů a dohodě s provozovatelem únikové hry.

Zvláštní škola - případ zmizelých

Tajemství Zvláštní školy čeká na své odhalení!

Odvážíte se vstoupit do budovy Zvláštní školy a vyřešit její záhadu? Staňte se týmem detektivů a přineste důkaz o tom, co se v ní v osudný den před více než 60 lety odehrálo!

Na malém pahorku v podhorské vísce Malá Lhota stála budova školy, kde se kdysi proháněly děti z vesnice. Omítka oprýskaná a zabedněná okna bránila náhodným kolemjdoucím, aby se podívali dovnitř. V malé třídě, kam se neprodere žádný sluneční paprsek, se ještě dnes tísní tři řady lavic, učitelský stůl, tabule, počítadlo a velká skříň.
Kdekoliv jinde by podobnou školu zrušili, ale v Malé Lhotě stojí pořád a jako němý svědek připomíná tu osudnou událost z roku 1958. Říká se jí zvláštní škola. Ne snad proto, že by zde kdysi vzdělávali mládež vyžadující zvláštní péči, jak tehdy úřady nezvladatelné děti označovaly, ale proto, že na každého působila jako místo, které bylo zvláštní svou minulostí.

O vzdělávání žáků se tehdy starala Nora Pátková. Třicetiletá rázná žena, absolventka učitelského ústavu v Kroměříži, o níž vlastně nikdo ani nevěděl, proč sem právě ona v létě 1948 přišla. Dětem se do té doby věnovala Alžběta Ruppertová a její manžel. Nebylo však žádoucí, aby nadále učili. Pan Ruppert se stal školníkem a zemřel na infarkt v roce 1952. Alžběta vinila všechny okolo, že mu ublížili a mohli za jeho předčasný odchod. Aby si udržela malý byt ve školní budově, převzala jeho práci a věnovala se úklidu a údržbě školy, což se jí příliš nelíbilo.

Hned den po Velikonocích ve škole panovalo ticho. Byl 8. duben 1958 a ve třídě nebyla ani noha. Jen docházková kniha na učitelském stolku prozrazovala, že přišly všechny děti. V úhledně psaném sloupku stála jména: Josefína Plánková, Jan Čermák, Terezie Krondlová, Františka Joštová, Bedřich Lončák a Růžena Hornová…

Parametry hry

Město Praha
Prostory Vnitřní
Lineárnost hry Nelineární
Mechanismy hry Se zámky
Hrací doba 80 minut
Žánr hry Detektivní
Historická
Obtížnost (5 / 5)
Hlavolamy (5 / 5)
Místnost (4.5 / 5)
Délka 80 minut
Vhodná pro začátečníky Ne
Pro děti bez doprovodu dospělé osoby od 15 let
Pro děti v doprovodu dospělé osoby od 12 let

Napište svoji recenzi hry

Je nutné vyplnit jméno

Je nutné vyplnit validní email

Je nutné vyplnit počet hraných her

Je nutné vyplnit hodnocení hry

Je nutné ohodnotit všechna kritéria

Vámi poskytnuté údaje pracováváme pouze za účelem zveřejnění recenze. Více informací se dočtete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.

Recenze ostatních hráčů

  • 25.05.2023
    Hello World! https://racetrack.top/go/hezwgobsmq5dinbw?hs=e373f895410b05313457eefdd904d059&

    bl9o5x

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním souborů cookies. Více informací