info@4exit.cz Únikové hry v ČR

Vyhledávání

Hodnocení 4Exit (4.5)
Hodnocení hráčů (5 / 1 recenzí)

Po stopách prof. Kunsta

Od společnosti Steampunk Laboratory

Město: Brno

Příběh, který doprovází naši hru, se odehrává v té nejzapadlejší části Brna. Normální smrtelníky, kteří si žijí svůj klasický rodinný život, zde rozhodně nenajdete. Jedná se totiž o čtvrť s prazvláštními domy, ve kterých byste jen marně hledali klasické pokoje. Velká část domů je totiž pronajímána převážně umělcům, bohémům, vynálezcům a vědcům, ti zde mají své pracovny, laboratoře či ateliéry. Vět...

od 1 000 Kč

Cena a počet hráčů

2 hráči

1000 Kč

3-6 hráčů

1400 Kč

Hrací časy

PO-NE 10:00 - 22:00

Příběh, který doprovází naši hru, se odehrává v té nejzapadlejší části Brna. Normální smrtelníky, kteří si žijí svůj klasický rodinný život, zde rozhodně nenajdete. Jedná se totiž o čtvrť s prazvláštními domy, ve kterých byste jen marně hledali klasické pokoje. Velká část domů je totiž pronajímána převážně umělcům, bohémům, vynálezcům a vědcům, ti zde mají své pracovny, laboratoře či ateliéry. Většina z nich se do Brna přistěhovala ještě za mlada se svými rodiči, kteří přišli do velkého města za kulturou a prací. Stejný příběh potkal i našeho profesora.

Konrád pracovnu získal od svého otce už v 17 letech, otec byl totiž otráven z hluku a špíny, kterou Konrád dokázal při svém vynalézání a zkoumání vytvořit. Od té doby v pracovně dokázal sestrojit nespočet vynálezů, o kterých nedávno napsal knihu - Vynálezy mého života. Konrád nevynikal pouze v technických věcech, ale také v anatomii, histologii a přírodních vědách. Právě přírodní vědy vyučoval v brněn-ských gymnáziích a příležitostně přednášel na univerzitě Karlově, kde také prováděl svůj výzkum na nebožtících. V posledních letech vydal profesor také knihy o anatomii, jež mají být jakýmsi doplněním stávající literatury. Nyní sklízí prof. úspěchy, co se týká problematiky očních chorob. Ve slavných přírodopisných časopisech, jako je časopis Živa a další, bylo otištěno několik článků o očních chorobách a protézách.

Jak už tomu tak bývá, vždycky se najde někdo, kdo druhému úspěch závidí. V profesorově případě je to jeho soused. Starý vdovec, kterého opečovávají jeho vnoučata. Profesorovu práci sleduje od té doby, co se sem přistěhoval. Závidí mu jeho úspěchy, jelikož on sám nikdy nic v tak významných oborech nedokázal, je to jen obyčejný umělec, který prodá pár čmáranic za měsíc. Avšak své peníze si dlouhá léta spořil, ale ne na pohřeb, jak si možná myslíte. Uspořené peníze se rozhodnul využít pro najmutí detektivní skupiny, která bude mít za úkol proniknout do profesorovy tajné laboratoře, o které si celá čtvrť vypráví, i když ji nikdo nikdy neviděl. Lidé v sousedstvích si za ta léta, co tady profesor pracuje, vymysleli spoustu nepravdivých příběhů o tom, co se v tajné laboratoři odehrává. A právě zde začíná náš příběh.

Město Brno
Prostory Vnitřní
Lineárnost hry Nelineární
Mechanismy hry Bez zámků
Hrací doba 60 minut
Žánr hry Detektivní
Obtížnost (3 / 5)
Hlavolamy (4.5 / 5)
Místnost (4.5 / 5)
Délka 60 minut
Vhodná pro začátečníky Ano
Pro děti bez doprovodu dospělé osoby od 10 let
Pro děti v doprovodu dospělé osoby od 10 let

Počet recenzí 1

 • avatar
  evazza
  18.10.2021
  Doporučení jít hrát hru
  Obtížnost
  Hlavolamy
  Místnost

  Člověk už byl v rámci teambuildingu xkrát na bowlingu, ochutnávce vína, ale teprve tohle byla po dlouhé době sranda. Kdysi jsem byl na jedné nudné únikovce a spíš to bylo trapné a hloupé. ale jak je vidět, doba postoupila. Tady si autoři dali práci a všechno je vyšperkované, některé věci musely být i hodně pracné. Když se otevřely dveře do místnosti, tak jsme ztratili dech, jak jsme byli překvapení. Něco nás trochu potrápilo, ale dobré je, že člověk nemusí být bedna, aby úkoly zvládl v čase. Díky moc za pěknou hru, kterou každému doporučujeme.

Napište svoji recenzi hry

Doporučení jít hrát hru
Obtížnost
Hlavolamy
Místnost
Počet odehraných her

Vámi poskytnuté údaje pracováváme pouze za účelem zveřejnění recenze. Více informací se dočtete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.

Místo konání hry

Kontakty

Rezervace steampunkbrno.eu
Adresa Kuldova 4, Brno
Telefon +420 733 516 160

Další hry provozovatele