Vnitřní Hra se odehrává ve vnitřních prostorách.

Detektivní Vžijete se do role detektivů.

Nelineární Při hře lze v jeden okamžik řešit více hádanek najednou. Hádanky na sebe nenavazují, což je těžší varianta hry.

Bez zámečků Hra obsahuje až na výjímky jen elektronické zámky, pro jejichž otevření se nepoužívají klíče.

Začátečníci Hra je vhodná pro začátečníky, kteří nemají zkušenosti s únikovými hrami.

S rodiči +10 Účast mladších dětí i za doprovodu dospělé osoby je na zvážení rodičů a dohodě s provozovatelem únikové hry.

Děti +10 Účast mladších dětí bez doprovdodu dospělé osoby je na zvážení rodičů a dohodě s provozovatelem únikové hry.

Po stopách prof. Kunsta

Fotografie z únikové hry Po stopách prof. Kunsta od společnosti Steampunk Laboratory

Příběh, který doprovází naši hru, se odehrává v té nejzapadlejší části Brna. Normální smrtelníky, kteří si žijí svůj klasický rodinný život, zde rozhodně nenajdete. Jedná se totiž o čtvrť s prazvláštními domy, ve kterých byste jen marně hledali klasické pokoje. Velká část domů je totiž pronajímána převážně umělcům, bohémům, vynálezcům a vědcům, ti zde mají své pracovny, laboratoře či ateliéry. Většina z nich se do Brna přistěhovala ještě za mlada se svými rodiči, kteří přišli do velkého města za kulturou a prací. Stejný příběh potkal i našeho profesora.

Konrád pracovnu získal od svého otce už v 17 letech, otec byl totiž otráven z hluku a špíny, kterou Konrád dokázal při svém vynalézání a zkoumání vytvořit. Od té doby v pracovně dokázal sestrojit nespočet vynálezů, o kterých nedávno napsal knihu - Vynálezy mého života. Konrád nevynikal pouze v technických věcech, ale také v anatomii, histologii a přírodních vědách. Právě přírodní vědy vyučoval v brněn-ských gymnáziích a příležitostně přednášel na univerzitě Karlově, kde také prováděl svůj výzkum na nebožtících. V posledních letech vydal profesor také knihy o anatomii, jež mají být jakýmsi doplněním stávající literatury. Nyní sklízí prof. úspěchy, co se týká problematiky očních chorob. Ve slavných přírodopisných časopisech, jako je časopis Živa a další, bylo otištěno několik článků o očních chorobách a protézách.

Jak už tomu tak bývá, vždycky se najde někdo, kdo druhému úspěch závidí. V profesorově případě je to jeho soused. Starý vdovec, kterého opečovávají jeho vnoučata. Profesorovu práci sleduje od té doby, co se sem přistěhoval. Závidí mu jeho úspěchy, jelikož on sám nikdy nic v tak významných oborech nedokázal, je to jen obyčejný umělec, který prodá pár čmáranic za měsíc. Avšak své peníze si dlouhá léta spořil, ale ne na pohřeb, jak si možná myslíte. Uspořené peníze se rozhodnul využít pro najmutí detektivní skupiny, která bude mít za úkol proniknout do profesorovy tajné laboratoře, o které si celá čtvrť vypráví, i když ji nikdo nikdy neviděl. Lidé v sousedstvích si za ta léta, co tady profesor pracuje, vymysleli spoustu nepravdivých příběhů o tom, co se v tajné laboratoři odehrává. A právě zde začíná náš příběh.

Parametry hry

Město Brno
Prostory Vnitřní
Lineárnost hry Nelineární
Hrací doba 60 minut
Žánr hry Detektivní
Obtížnost (3 / 5)
Hlavolamy (4.5 / 5)
Místnost (4.5 / 5)
Délka 60 minut
Vhodná pro začátečníky Ano
Pro děti bez doprovodu dospělé osoby od 10 let
Pro děti v doprovodu dospělé osoby od 10 let

Napište svoji recenzi hry

Je nutné vyplnit jméno

Je nutné vyplnit validní email

Je nutné vyplnit počet hraných her

Je nutné vyplnit hodnocení hry

Je nutné ohodnotit všechna kritéria

Vámi poskytnuté údaje pracováváme pouze za účelem zveřejnění recenze. Více informací se dočtete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.

Recenze ostatních hráčů

  • 18.10.2021
    evazza

    Člověk už byl v rámci teambuildingu xkrát na bowlingu, ochutnávce vína, ale teprve tohle byla po dlouhé době sranda. Kdysi jsem byl na jedné nudné únikovce a spíš to bylo trapné a hloupé. ale jak je vidět, doba postoupila. Tady si autoři dali práci a všechno je vyšperkované, některé věci musely být i hodně pracné. Když se otevřely dveře do místnosti, tak jsme ztratili dech, jak jsme byli překvapení. Něco nás trochu potrápilo, ale dobré je, že člověk nemusí být bedna, aby úkoly zvládl v čase. Díky moc za pěknou hru, kterou každému doporučujeme.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním souborů cookies. Více informací